Bitcoin trafia 14 tys. dolarów, UNI odrzuca zrzut, oszuści celują w trąbę: Hodler’s Digest, 26 października. 1

Najlepsze (i najgorsze) cytaty, przyjęcia i regulacji podkreśla, wiodące monety, przewidywania i wiele więcej – jeden tydzień na Cointelegraph w jednym linku!

Przychodząc w każdą niedzielę, Hodler’s Digest pomoże Ci śledzić każdą ważną historię, która wydarzyła się w tym tygodniu. Najlepsze (i najgorsze) cytaty, najważniejsze informacje o przyjęciu i regulacji, najważniejsze monety, przewidywania i wiele innych – tydzień na Cointelegrafie w jednym linku.

Najlepsze historie w tym tygodniu

Cena Bitcoinów trafia w $14,000 – Dokładnie 12 lat po wydaniu białej księgi
31 października 2008 roku, Satoshi Nakamoto opublikował białą księgę przedstawiającą jego wizję Bitcoina.

Szybko rozwijająca się od 12 lat, a BTC po raz pierwszy od stycznia 2018 roku osiągnęła poziom 14.000 dolarów – rajd napędzany przez inwestorów instytucjonalnych. Miesięczna świeca Bitcoin Future zamknęła się również powyżej 13.000 dolarów, co wskazuje na awarię techniczną.

Teraz pytanie jest takie: Co będzie dalej?

Wydaje się, że prawdopodobieństwo pojawienia się nowego cyklu byczego mocno wzrasta, ponieważ cena Bitcoin’a nadal tworzy nowe wyższe wzloty i wyższe upadki. Kluczowe poziomy do obejrzenia obejmują obecną strefę oporu otaczającą próg 14.000 dolarów.

Przełamanie tego poziomu zainicjowałoby dalszą siłę do następnego progu około 16 500 – 17 000 dolarów. „Te dwa poziomy są ostatnimi przeszkodami przed możliwym nowym, wszechobecnym wyżem“, powiedział analityk Cointelegraph Michaël van de Poppe, dodając, że obecne zachowanie rynku jest porównywalne z cyklem obserwowanym w 2016 roku.

Bitcoin nie może pomóc bankowi nieposiadającemu rachunku bankowego, twierdzi prezes Mastercard

Entuzjazm otaczający największą kryptokurrency na świecie jest teraz wyczuwalny.

Ogólnie rzecz biorąc, pułap rynku kryptograficznego w momencie pisania monety przekroczył 400 miliardów dolarów, a według badań przeprowadzonych przez Grayscale Investments, 39% amerykańskich konsumentów uważa BTC za bardziej atrakcyjne w świetle pandemii COVID-19.

Niestety, nie wszyscy są przekonani. Jednym z nich jest Ajay Banga, dyrektor generalny Mastercard.

Przemawiając na konferencji Fortune Global Forum powiedział, że jest głęboko sceptycznie nastawiony do kryptokur walut i znacznie bardziej entuzjastycznie odnosi się do cyfrowych walut banku centralnego.

Banga ostrzegł również, że Bitcoin nie może pomóc nie-bankowym i sprzyjać finansowej integracji.

Powiedział: „Czy możesz sobie wyobrazić kogoś, kto jest finansowo wykluczony, handlując w sposób, który mógłby kosztować równowartość dwóch butelek Coca-Coli dzisiaj i 21 jutro? To nie jest sposób na ich włączenie“. To sposób, by przestraszyć system finansowy.“

Cyfrowy yuan będzie współpracował z WeChat i Alipay, mówi wykonawca banku

Mówiąc o CBDC, zaczynamy poznawać więcej szczegółów o chińskim yuanie cyfrowym.

W tym tygodniu, starszy kierownik w People’s Bank of China powiedział, że jego nowy cyfrowy zasób będzie kompatybilny z głównymi mobilnymi portfelami płatniczymi, takimi jak WeChat Pay i Alipay.

Mu Changchun podkreślił również, że CBDC nie jest przeznaczony do konkurowania z tymi firmami, dodając: „Nie należą one do tego samego wymiaru. WeChat i Alipay to portfele, a cyfrowy yuan to pieniądze w portfelu“.

Wydaje się, że jest to powrót do poprzedniego raportu, który sugerował, że Pekin zamierza wykorzystać swoją cyfrową walutę jako alternatywę dla tych niezwykle popularnych platform. Razem, WeChat Pay i Alipay mają 94% chińskiego rynku cornered.

W innych wydarzeniach Huawei zapowiedział, że nadchodząca seria smartfonów Mate40 będzie zawierać zintegrowany portfel sprzętowy dla cyfrowego juana – pierwszego smartfonu, który to zrobi. Technologiczny gigant powiedział, że użytkownicy będą mogli chronić swoją anonimowość i realizować transakcje offline, umożliwiając transfer środków z przyjaciółmi i rodziną, dotykając ich urządzeń razem.

Głosowanie nad nowymi pięcioma milionami pokonanych zrzutów UNI w ramach uniswap

W tym tygodniu, po tym jak Uniswap przedstawiła swoją drugą w historii propozycję dotyczącą zarządzania, doszło do zamieszania. Jeśli zostałaby ona zatwierdzona, 12 619 adresów w portfelu, które wchodziły w interakcję z Uniswap za pośrednictwem umowy pośrednictwa, otrzymywałoby po 400 żetonów UNI każdy.

Skrzynia ze skarbami o wartości 5,05 miliona UNI zostałaby rozdana użytkownikom MyEtherWallet w Argentynie, Dharmie, DeFi Saver i innych. Dharma przedstawiła propozycję, twierdząc, że jej użytkownicy czuli się „pominięci“ przez początkową dystrybucję 150 milionów UNI.

Końcowe wyniki pokazują, że wyborcy byli w przeważającej mierze za tymi środkami: 37,555,068 głosowało za zrzutem, a tylko 1,280,632 było przeciw. Mimo to propozycja ta została odrzucona, ponieważ do kworum zabrakło 1,1 mln głosów. To samo stało się z pierwszym głosowaniem rządu Uniswap.

Wartość zrzutu w momencie pisania wynosiła 908 dolarów, czyli znacznie mniej niż wartość gotówkowa pierwszego zrzutu zaobserwowana we wrześniu.

Indyjski bank oferujący usługi kryptograficzne w swoich 34 oddziałach

Pewien indyjski bank ogłosił plany zaoferowania usług bankowości kryptońskiej w Internecie oraz w 34 fizycznych oddziałach na północy kraju.

United Multistate Credit Cooperative Society połączyło siły z Cashaa w celu stworzenia nowej usługi, która przychodzi pośród niepewnych przepisów kryptońskich w Indiach.

Podczas gdy Sąd Najwyższy Indii uchylił zakaz bankowości kryptońskiej wprowadzony w marcu przez Indyjski Bank Rezerw, większość banków nadal sceptycznie odnosi się do świadczenia usług firmom i osobom fizycznym zajmującym się handlem kryptońskim w walutach cyfrowych.

Nowe przedsięwzięcie – o nazwie Unicas – pozwoli właścicielom kont United na zintegrowanie portfeli w walucie kryptońskiej bezpośrednio z ich kontami. Klienci będą mogli również kupować bezpośrednio Bitcoin, Ether, XRP i Cashaa, a także zaciągać kredyty w kryptowalutach, jeśli sobie tego życzą.

Pod koniec tygodnia, Bitcoin wynosi 13.807,80 dolarów, Ether 388,95 dolarów, a XRP 0,23 dolarów. Całkowity limit rynkowy wynosi 402.023.178.116 dolarów.

Wśród największych 100 krypto walut, trzy najlepsze altcoin zyski w tygodniu są Kusama (18,95%), Nexo (18,15%) i Velas (10,11%). Trzy pierwsze miejsca wśród przegranych altcoinów tygodnia to ABBC Coin (-35,39%), Yearn.finance (29,85%) i Band Protocol (26,98%).

Aby uzyskać więcej informacji na temat cen kryptograficznych, należy zapoznać się z analizą rynku Cointelegraph.

Author

info@phpfastnews.com